6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego 2018 r. w Kinie Atlantic przy ul. Chmielnej 33 w Warszawie odbyła się konferencja nt. obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w której miałam przyjemność wziąć udział. Podczas spotkania poruszono następujące tematy:

• Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce i na świecie
  • Nowe narzędzia edukacyjne dot. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie - NASK i FDDS
  • Wykład na temat problemów języka i komunikacji w Internecie - prof. Alina Naruszewicz-Duchlińska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
  • Dyskusja panelowa na temat agresji i szacunku w Internecie z udziałem zaproszonych ekspertów oraz młodzieży

Organizatorem konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem obchodów DBI 2018 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Biorąc udział w konferencji, po raz kolejny uświadomiłam sobie ważkość przedstawianej tematyki w kontekście odpowiedzialności dorosłych, zarówno nauczycieli, jak i - w szczególności - rodziców. Dlatego poniżej zamieszczam odnośniki do pomocnych materiałów, które, mam nadzieję, będą dla Państwa wsparciem:

Materiały edukacyjne Fundacji Orange

Materiały edukacyjne Safer Internet

Nasi nauczyciele również zostali wyposażeni w materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Gorąco zachęcam Państwa do zapoznania się z tym ważnym tematem.

Dorota Sosulska