Rok szkolny 2021/22

Warte przeczytania

W listopadzie wszystko zwalnia, wydaje się szare, pozbawione nadziei. Często w tym czasie bywamy zamyśleni, mamy mniej energii. Dobra książka, koc, herbata z imbirem podbita sokiem malinowym to coś, czemu chętnie oddaje się wielu z nas...

21 listopada świętowano Dzień Życzliwości. Co to jest życzliwość? – jak co roku nasuwa się pytanie. Życzliwość to dobroć, niesienie pomocy, przyjaźń, serdeczność, ciepło, troska, empatia…

Myślę, że każdy lubi, chce, aby wokół niego panowała życzliwość niesiona przez uśmiech, miłe gesty i słowa, bo wtedy możemy czuć się bezpiecznie szczęśliwi. Tym razem z okazji Dnia Życzliwości chciałabym Wam zaproponować lekturę książki „365 pomysłów jak wychować wspaniałe dzieci, czyli stworzyć zdrową i szczęśliwą rodzinę” autorstwa Sheili Ellison & Barbary Barnatt (warto również sięgnąć po inne książki z tej serii, wyd. WAB).

Pozycja zawiera propozycje działań, które krążą wokół emocji i uczuć, wartości i inspiracji na każdy dzień. Codzienny pośpiech, praca, permanentne zmęczenie powodują, że zapominamy o tym, co istotne. Często nam, rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, wujostwu, umyka wartość, którą jest wrażliwość na uczucia innych. Ten, kto ma w sobie tę wrażliwość, jest dobrze wychowany, nawet jeśli używa niewłaściwych „sztućców” (Emily Post).

„365 pomysłów” zawartych w książce – po jednym na każdy dzień, do których można nieustannie wracać, stają się swoistymi kierunkowskazami, jak radzić sobie z wychowaniem. Wśród nich znajdziemy coś o dyscyplinie, zaraźliwych emocjach, kłopotliwych prawdach, odwadze, szacunku, poczuciu bliskości, a także o tajemnicach życia i śmierci i wiele innych.

„365 pomysłów” podanych na 365 stronach to jak codzienna tabletka troski o innych, by wpoić w nich przekonanie, że są wartościowi, by w każdej chwili obdarzać ich miłością.

Gorąco polecam, Wasz pedagog

Kontakt

 • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 STO
  ul. Puławska 97B
  02-595 Warszawa
 • PREFEKTURA PUŁAWSKA:
  22 844-00-96
  +48 691-945-445
  e-mail: ssp26@ssp26.pl

  PREFEKTURA RAKOWIECKA:
  +48 517-801-309 / +48 517-802-421
  e-mail: rakowiecka@ssp26.pl

Ważne linki