Nasze projekty

Żabka matematyczna dla klas 2 i 3

Wszystkich uczniów klas II i III zapraszamy do udziału w programie matematycznym:

GRA O ŻABI TRON

Istotą zabawy jest samodzielne rozwiązywanie przez dzieci matematycznych zadań tekstowych. Za prawidłowo rozwiązane zadanie uczestnicy zdobywają punkty, które zamieniają na skaczące żabki, pędząc w kierunku zdobycia srebrnej lub złotej korony matematycznej.

Program w swojej formie nieco przypomina zbieranie znaczków w szkolnym „czytalniku”. Mamy kilka celów, które chcemy przy pomocy GRY O ŻABI TRON osiągnąć:

1. dobra zabawa;
  2. rozwijanie najtrudniejszej umiejętności matematycznej, jaką jest rozumienie zadań tekstowych i ich prawidłowe rozwiązanie;
  3. wyrobienie właściwych nawyków matematycznych, takich jak: umiejętność zapisywania toku rozumowania, obliczeń, udzielania pełnych prawidłowych odpowiedzi, staranność zapisów;
  4. rozwijanie uczniów, którzy lubią matematykę, mają do niej predyspozycje oraz tych, dla których do tej pory matematyka nie była zieloną ścieżką.

Udział w programie jest DOBROWOLNY. Co dwa tygodnie, w specjalnym miejscu – „żabiej skrytce”, grający znajdą nową porcję zadań. Na ich rozwiązanie będą mieli tydzień. Szczegóły wyjaśnia instrukcja.

ŻABKA MATEMATYCZNA - instrukcja 2023/24

List do Żabkowiczów