dla Kandydatów do klas 4, 5, 6, 7

Drodzy Kandydaci do naszej szkoły i Rodzice,

Cieszymy się, że chcecie się do nas przyłączyć. W sobotę 18 maja spotkamy się na egzaminie wiedzy i umiejętności w naszej siedzibie na Puławskiej 97B. Egzamin ma formę pisemną i będzie się składał z trzech części: matematyki (godz. 9.00), języka angielskiego (godz. 10.00) i języka polskiego (godz. 11.00). Uczniów, którzy mają przystąpić tylko do poszczególnych części, zapraszamy na 10 minut przed wyznaczoną godziną egzaminu. Część ustną planujemy przeprowadzić dopiero po sprawdzeniu prac pisemnych jedynie z tymi osobami, które będziemy mieli potrzebę dopytać lub wyjaśnić wątpliwości.

Proszę, abyście nie obawiali się egzaminu i potraktowali go jak normalny sprawdzian w szkole, do którego trzeba podejść wyspanym, najedzonym, pełnym wiary w sukces. Oczywiście ważne jest powtórzenie materiału i wykonanie niezbędnych ćwiczeń. Bez tego trudniej o sukces. Macie na to jeszcze trochę czasu. Wykorzystajcie go dobrze. Wszystko w waszych rękach. Na egzamin warto wziąć ze sobą butelkę wody, kanapkę, owoc lub coś słodkiego do uzupełnienia energii w przerwie.

W trakcie egzaminu chciałbym spotkać się z Waszymi Rodzicami i porozmawiać o naszej szkole, o tym, co jest dla nas ważne i czego możecie się spodziewać, jeśli się do nas przyłączycie. Mam nadzieję, że Rodzice będą mieli wiele pytań i na większość będę umiał odpowiedzieć.

Do zobaczenia,

Jacek Chmiel – dyrektor szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W związku z prowadzoną rekrutacją uzupełniającą, której celem jest utworzenie trzech nowych klas (tj. 4, 5 i 6) oraz powiększenie istniejących klas 5, 6 i 7, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie egzaminu z wiadomości i umiejętności. Egzamin odbędzie się w sobotę 18 maja br. (godz. 9.00) i 24 sierpnia br. - jeśli będą jeszcze wolne miejsca po majowym egzaminie (dla tych, którzy decyzję o zmianie szkoły będą podejmować po zakończeniu roku szkolnego), w siedzibie szkoły przy ul. Puławskiej 97B.
        Termin składania zgłoszeń upływa 26 kwietnia br.

Egzamin będzie się składał z trzech części: matematyki z elementami przyrody, języka polskiego oraz angielskiego.

Na napisanie każdej części kandydaci będą mieli 50 minut.

Dodatkowym ważnym elementem będzie krótka rozmowa dotycząca książki (spoza listy lektur), którą kandydat ostatnio „sam z siebie” przeczytał.

Celem tego egzaminu jest, z jednej strony, sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności odpowiednich dla danej klasy, z drugiej zaś ma służyć określeniu różnic, które – być może – trzeba będzie uzupełnić.

Kandydatom do naszej szkoły chcemy postawić poprzeczkę dość wysoko, gdyż zależy nam na przyjęciu uczniów, którzy są ambitni, pracowici i rozumieją, po co każdego dnia przychodzą do szkoły.

Nie oczekujemy samych 100-procentowych wyników, jednak uczciwie mówimy, że aby dołączyć do nas, należy uzyskać wyniki na dobrym poziomie.

Osobną kwestią są umiejętności z języka angielskiego. W naszej szkole dzieci uczą się tego języka intensywnie 5 razy w tygodniu w małych 8-9-osobowych grupach. Rozumiemy, że uczniowie szkół publicznych, którzy nie korzystają z dodatkowych zajęć, mogą posiadać mniejsze umiejętności. Będziemy więc otwarci na rozmowę i szukanie rozwiązania problemu ewentualnych różnic programowych.

Zapraszamy zatem do złożenia podania o przyjęcie do naszej szkoły (na adres ssp26@ssp26.pl). Koszt udziału w egzaminie rekrutacyjnym wynosi 200 zł (płatne do 10 maja br. gotówką w sekretariacie). Prosimy także o zapoznanie się z zakresami egzaminów, powtórzenie, poćwiczenie i... cóż, czekamy na Was i trzymamy kciuki za powodzenie na egzaminie.

Jacek Chmiel – dyrektor szkoły