Wolne miejsca

- rekrutacja uzupełniająca

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2024/25 - kl. 4

Drodzy Rodzice,

w roku szkolnym 2024/25 utworzymy jedną nową klasę 4.

Rekrutacja uzupełniająca (okres próbny) odbędzie się w dniach 13-20 maja 2024.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania podań (DRUK) na adres mailowy ssp26@ssp26.pl.

Rekrutacja uzupełniająca w roku szkolnym 2023/24

Drodzy Rodzice,

w roku szkolnym 2023/24 nie mamy już wolnych miejsc.

Drodzy Rodzice,

Zmiana szkoły to dla dziecka zawsze duże wyzwanie. Nowa klasa, nowi koledzy, nauczyciele, często inne wymagania edukacyjne.

Aby mądrze i odpowiedzialnie podjąć tę decyzję, poprzedzamy ją kilkudniowym okresem próbnym w klasie, do której miałoby dołączyć Wasze dziecko. Pozwala to obu stronom lepiej się poznać, poczuć atmosferę, spróbować odnaleźć się nowym gronie rówieśników i sprawdzić aktualny poziom umiejętności edukacyjnych.

Poniżej znajdziecie szczegółowy opis okresu próbnego.

Jacek Chmiel – dyrektor szkoły

Zasady okresu próbnego (dot. rekrutacji uzupełniającej):

1. Dziecko ubiegające się o przyjęcie do szkoły uczestniczy w tygodniowym okresie próbnym (od poniedziałku do piątku).

2. Podczas okresu próbnego kandydat bierze udział w zajęciach dydaktycznych w klasie, o przyjęcie do której się stara. Obowiązuje go aktualny plan lekcji danej klasy, który jest umieszczony na szkolnej stronie internetowej.

3. Celem okresu próbnego jest poznanie szkoły, kolegów i nauczycieli oraz sprawdzenie poziomu kompetencji kandydata, w szczególności z zakresu języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz umiejętności komunikacji zarówno w grupie rówieśniczej, jak i w kontaktach z dorosłymi.

4. Kandydat powinien posiadać: notatnik, przybory do pisania, przybory geometryczne, strój gimnastyczny (dres), obuwie sportowe, obuwie na zmianę (w zależności od pory roku i pogody).

5. W ostatnim dniu okresu próbnego pedagog szkolny podsumowuje jego przebieg z rodzicami. Podczas rozmowy podejmowana jest decyzja odnośnie przyjęcia kandydata do szkoły.

6. Opłata za okres próbny w klasach 1-4 wynosi 550 zł - płatne gotówką w sekretariacie szkoły.

7. W czasie okresu próbnego kandydat ma możliwość korzystania ze szkolnych obiadów - zgłoszenia należy dokonać na początku tygodnia do godz. 9.00 w sekretariacie szkoły. Informację o aktualnej wysokości opłat za obiady otrzymają Państwo w sekretariacie szkoły.