AKTUALNOŚCI

          • Wieczorny spacer 4C

          • Dzieciakom z klasy 4C zamarzył się wieczorny spacer po Starym Mieście, Trakcie Królewskim i Łazienkach. Do tego pomysłu przekonali swoją wychowawczynię, panią Marię Ziembicką.

            Wszyscy mieli mnóstwo frajdy z bycia turystą w swoim mieście.

            To ostatnie dni na wieczorne spacery wśród świątecznych dekoracji. Definitywnie żegnamy się z nimi w niedzielę 2 lutego, która - zgodnie z tradycją - kończy okres bożonarodzeniowy.

            Na powrót światełek będziemy czekać 10 miesięcy.

          • Projektowa sobota 23.11.2024

          • Projektowa sobota to okazja do zdobycia nowej wiedzy i nowych umiejętności, ale też kapitalny czas na spędzenie czasu z kumplami i nauczycielami w szkole uwolnionej na ten dzień od codziennego rytmu zajęć w klasach.

            Tematem pierwszej tegorocznej soboty projektowej był „Kosmos”, którego tajemnice zgłębialiśmy na takie oto sposoby:

            W mobilnym planetarium oglądaliśmy niebo

            Badaliśmy Księżyc i jego miejsce w naszym układzie Słonecznym podczas warsztatów z panią Moniką Pawluczuk

            Konstruowaliśmy rakiety, pojazdy kosmiczne, latające talerze, makiety i kosmiczne roboty

            Zorganizowaliśmy wystawę naszych prac

            Malowaliśmy planety i statki kosmiczne

            Oglądaliśmy filmy związane z życiem pozaziemskim

            Rozegraliśmy turniej układania kosmicznych puzzli

            Spędziliśmy wspólnie czas wypełniony był dobrą zabawą, a na dodatek wynieśliśmy kawał potężnej wiedzy.

            Nie dziwne, że niektórzy tego dnia wcale nie chcieli wyjść ze szkoły

          • Nasza Pani Agnieszka.

          •  

            10 stycznia 2025r. po ciężkiej chorobie odeszła z tego świata nasza koleżanka

             

             

            Agnieszka Szczepańska

             

            Trudno wyrazić żal jaki czujemy.

            Agnieszka była dobrym duchem naszej szkoły i nieocenionym wsparciem dla nas wszystkich.

            Współczujemy Jej bliskim i głęboko wierzymy, że pozostaje z nimi w innym, boskim wymiarze. 

             

             

             

            Trudno dzisiaj nam wszystkim pogodzić się z myślą, że Pani Agnieszka odeszła, że nie zobaczymy się już więcej w ziemskim życiu, że nie zrobimy razem projektu kolejnej wakacyjnej koszulki, dyplomu, planu lekcji, tysiąca innych tabelek, pism, znaczków, prezentacji, czytelników i paszportów.

            Była naszą komputerową czarodziejką. Sprawiała, że to co nie chciało działać w naszych rękach, cudownie się naprawiało.

            Była też naszą ekspertką w dziedzinie ortografii i molem książkowym z rozległą wiedzą w wielu dziedzinach.

            A poza tym, a może przede wszystkim, była bardzo skromną, taktowną, pomocną dla wszystkich Osobą.

            Jednym z dobrych duchów naszej szkoły. Pracując w sekretariacie doskonale rozumiała, co oznacza słowo sekret.

            Pani Agnieszka miała też w sobie coś z kota, który ceni swoją

            niezależność i lubi chodzić własnymi drogami. Zachowując pozorny dystans była jednocześnie niezwykle przywiązana do miejsca, które uznała za swoje.

            Żyła na swoich warunkach i tak też odeszła. Mogliśmy to tylko

            uszanować, choć w głębi duszy wszystko w nas krzyczało i brała nas złość na jej upór.

            Odeszła za szybko. Miała jeszcze tyle planów, tyle marzeń związanych z synem, ukochanymi wnukami i wiejskim domem.

            Jej ostatnią wolą było aby nie ukwiecać Jej grobu, a pieniądze przeznaczone na ten cel przekazać na pomoc komuś, kto tej pomocy bardzo potrzebuje.

            Taka właśnie była. O sobie nie myślała wcale lub na samym końcu. Uszanujemy Jej prośbę.

            Niezbadane są ścieżki naszego życia, dlatego każdą jego chwilę trzeba przeżywać mądrze i w zgodzie ze sobą.

            Mimo że odeszła, zostaje wśród nas, w naszych sercach, w pamięci i w każdej rzeczy którą tworzyła. Zostajemy z poczuciem wielkiej straty. To się zdarzyło zbyt wcześnie i za szybko.

            Droga Pani Agnieszko, spoczywaj w spokoju.

            Jacek Chmiel

          • Dawno temu, za górami, za lasami…19.12.2024

          • Dawno temu, za górami, za lasami…

            No, dobrze. Nie tak strasznie dawno - bo 18 lat temu - rodzice ówczesnej klasy 3B postanowili dać swoim dzieciom oraz wszystkim dzieciom SSP26 - coś, czego nie można kupić, coś w co włożą swoje serca, działanie, współpracę, czas i pomysły.

            Tak powstał pierwszy w historii SSP26 jasełkowy spektakl przygotowany przez rodziców.

            Od tej pory rodzice klas trzecich co roku jednoczą się i od września spotykają się na próbach, wymyślają scenariusz, budują scenografię, przygotowują kostiumy, rekwizyty, światło, muzykę… A nad tym wszystkim jak duch opatrznościowy unosi się dyrektor Jacek Chmiel, służąc radą, kablem, mikrofonem, wtyczką, wiertarką, zapasowym scenariuszem i dobrym słowem.

            Aż w końcu zapraszają wszystkich - dzieci, nauczycieli, innych rodziców, krótko mówiąc całą szkolną społeczność - na swój spektakl!

            Tak właśnie było w czwartek, 19 grudnia na Puławskiej!

            Na scenie 37 (!!!) aktorów - rodziców z trzech (!!!) klas trzecich, a wokół sceny ci, których omijają światła reflektorów, ale wkładają nie mniej pracy - autorzy scenariusza, scenografii, reżyserzy świateł, muzyki i całości!

            Wielkie brawa dla nich , bo uśmialiśmy się do łez i wzruszyliśmy nie raz!

          • Kiermasz Adwentowy Anno Domini 2024 w prefekturze RAKO

          • Kiermasz Adwentowy Anno Domini 2024 w prefekturze RAKO bezdyskusyjnie należał do najwspanialszych wydarzeń mijającego roku! Było radośnie, smakowicie, świątecznie i - co tu dużo mówić - przemiło!

            Powiedzieć, że Kolektyw Kiermaszowy & Przyjaciele (z obu prefektur!) dali z siebie wszystko, to jakby nic nie powiedzieć!

            RAKO zmieniła się w bajkową świąteczną krainę! Kawiarenki słodka i wytrawna dostarczały pyszności, które znikały w tempie błyskawicznym dzięki wielkiemu zaangażowaniu RODZICÓW!

            Trwały loteryjki, zdrapki, giełda narciarska (brawo szkolny samorząd z panią Pauliną Dąbrowską na czele!), trwała giełda rękodzieła i przetworów!

            Była filmowa rozgrzewka i RAKO-gra dla młodszych dzieci z prefektury Puławska, była okazja do wspólnego śpiewania pastorałek i świątecznych piosenek, był występ Afery (o tym napiszemy osobno!)

            Rosła góra prezentów zbieranych w ramach akcji Gwiazdor, i była licytacja fantastycznych darów całej społeczności szkolnej (brawo NAUCZYCIELE! Brawo RODZICE!), którą brawurowo poprowadził dyrektor Jacek Chmiel wspomagany przez panią Natalię i panią Joannę w rolach pomocników Mikołaja!

            Drodzy Nauczyciele, wspaniali Rodzice, kochane Dzieci i Młodzieży, Dyrekcjo - było naprawdę magicznie!

          • Występ "Afery" na kiermaszu adwentowym 6.12.2024

          • Pamiętacie „Dziewczynkę z zapałkami”?

            Ta poruszająca historia, apelująca do drzemiącej w każdym z nas wrażliwości i empatii, budzi nas do działania, doskonale wpisując się w czas wokół Bożego Narodzenia, który jest nie tylko czasem prezentów i wystawnego jedzenia, ale czasem dzielenia się z tymi, którzy tego potrzebują. W grudniu chętniej niż kiedykolwiek dzielimy się prezentami, czasem, uwagą i życzliwością. Taki też jest zamysł corocznego wydarzenia świątecznego, którym rozpoczynamy grudzień. KIERMASZ ADWENTOWY pozwala nam - całej szkolnej społeczności - pomóc dzieciom w potrzebie. W tym roku pomogliśmy małemu Kubie.

            Dzieciaki, które na codzień tańczą w szkolnej AFERZE i AFERCE pod przewodnictwem pani Moniki Więckowskiej, przygotowały płomienne występy, żeby rozgrzać nasze serca tego popołudnia.

            Podziękujmy im specjalnymi brawami

            Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku współtworzyli:

            Kawiarenkę Słodką i Słoną,

            Kiermasz Rękodzieła i Przetworów,

            Licytację Fantów,

            Filmową Rozgrzewkę i grę dla Najmłodszych,

            Występy Afery i Aferki,

            Śpiewanie Kolęd i Christmas songs,

            Zimową Giełdę Sportową,

            Wspaniałe Świąteczne dekoracje, bez których atmosfera nie byłaby taka sama!

             

          • Pani Łyżeczka, Pasibrzuch i wspólne robienie pierników

          • Jeśli Pani Łyżeczka i Pasibrzuch łączą swoje siły i zaczyna się W I E L K I E P I E R N I C Z E N I E, to znaczy, że naprawdę zaczynamy

            W I E L K I E O D L I C Z A N I E do 6 grudnia i naszego dorocznego K I E R M A S Z U A D W E N T O W E G O