Dzwonki na Puławskiej

Sobota 27.07.2024
KRONIKA ROKU - zobacz, co robimy

Kliknij "WIĘCEJ", aby wejść do galerii

Top 5 AKTUALNOŚCI

• Wakacyjne godziny pracy sekretariatu

Szanowni Państwo,

informujemy, że w okresie wakacyjnym, tj. w dniach 24.06-30.08.2024 sekretariat Prefektury Puławska będzie pełnił dyżur w godz. 8.30-14.00.

W piątek 26.07 sekretariat będzie czynny do godz. 12.00.

We środę 31.07 sekretariat będzie czynny do godz. 13.00.

Uwaga - podane godziny mogą ulec zmianie. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny przed planowaną przez Państwa wizytą w szkole (tel. 691-945-445).

• Drodzy Rodzice,
    jak co roku serdecznie zapraszamy do składania podań do klasy 1 w następnym roku szkolnym.
    Podania będziemy przyjmować od 30 sierpnia (piątek) br. od godziny 8.00 w siedzibie naszej Szkoły przy ul. Puławskiej 97B.
    W roku szkolnym 2025/2026 utworzymy trzy 16-osobowe klasy pierwsze.
    Jak co roku rodzeństwo naszych uczniów korzysta z preferencji podczas rekrutacji. Szacujemy, że zapełnią oni ok. 40% miejsc, co oznacza, że dla innych kandydatów pozostanie ok. 28 miejsc.

Zamierzamy przyjąć 100 zgłoszeń.

24 września (wtorek) odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy złożą podania i wpłacą bezzwrotną opłatę rekrutacyjną w wysokości 300 zł. Na spotkaniu we wrześniu szczegółowo omówimy zasady rekrutacji i podpowiemy, jak pracować z dzieckiem, aby start w pierwszej klasie był łatwiejszy i pełen radości. Właściwy proces rekrutacyjny zaplanowaliśmy w dniach 22 lutego oraz 1 i 8 marca (soboty). Wyniki postępowania ogłosimy 12 marca. Jak zwykle rodzice będą mogli liczyć na ich indywidualne omówienie i wgląd do prac dzieci.

Terminarz

• Sportowy wyjazd klas czwartych do Chrisa w Serwach zakończony!!! Wracamy szczęśliwi i wybawieni za wszystkie czasy. W repertuarze naszych zajęć była fantastyczna ścianka wspinaczkowa, leśny park linowy i rozmaite gry sportowe - i te świetnie znane, i całkiem nowe. A na wodzie nasze serca podbiły kajaki bezburtowe, kanu, kajaki zwykłe, giga supy i łódki wiosłowe. Ale najwspanialsze były kąpiele w jeziorze. Nie przeszkadzała nam nawet chłodniejsza woda. Zresztą, zerknijcie na nasze zdjęcia. One więcej powiedzą niż słowa. Tym samym przygodę wakacyjną czas zacząć!!! Ahoj wakacje!!!

• Wielki Jeleń upolowany
    Udało się, choć z wielkimi przeszkodami. Biegnąc przez łowisko pstrąga, prerie bizonów, święte kamienie, potrójne drzewo, jamę borsuka, kamień przeznaczenia do białego lasu, zdobywaliśmy kolejne wskazówki. Niestety prawie nie do przejścia okazały się zarośla pająków. Nie poddaliśmy się jednak, podjęliśmy się kolejnej próby i znów pudło. W końcu za trzecim razem się udało. Na końcu czekał cierpliwie Wielki Jeleń. W nagrodę otrzymaliśmy kolejne pióro do pióropusza. Po polowaniu - wyprawa nad jezioro, aż wreszcie nadszedł czas pożegnalnego ogniska, na którym zjawiły się wszystkie klany indiańskie. Wódz przemówił, chwaląc wojowników za zdobycie wielu zasłużonych piór. Razem zatańczyliśmy Taniec Łowcy Bizonów i zaśpiewaliśmy kilka pieśni. Wodzowie klanów dostali od szamana Chudej Nogi indiańskie amulety, aby nagrodzić tych, którzy dokonali wyjątkowych czynów podczas naszej wyprawy. Teraz wszyscy Indianie zasnęli w swoich wigwamach, a nad ich snem czuwają łapacze snów...