Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w „Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym”.
Tytuł laureata („Mistrza Ortografii”) zdobyła Dominika Krzyżanowska z klasy 5a, natomiast wyróżnionymi „Ekspertami Ortografii” zostali Alicja Adamczewska (6c) oraz Aleksander Lewczuk (7c).
Gratulujemy!
Drodzy Uczniowie,
Jak wiecie, mimo trudności związanych z pandemią we wrześniu udało się przeprowadzić Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych, który miał odbyć się w marcu.
Miło nam poinformować uczestników konkursu, że dziś otrzymaliśmy wyniki i bardzo nas one cieszą, bowiem 5 osób zdobyło nagrodę, a 10 - wyróżnienia. Szczegóły w załączonym pliku:
Gratuluję!
Anna Nowakowska
Już jest... zapraszamy serdecznie do lektury nowego numeru szkolnej gazetki "Logos". Zajrzyjcie do zakładki Życie szkoły....
Wybrane (zajęte) listy:
Przedświąteczne Szaleństwo – konkurs na opowiadanie o tematyce świątecznej
Drodzy Uczniowie klas 4-8, proponujemy Wam udział w konkursie zatytułowanym „Przedświąteczne Szaleństwo”. Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania na jeden z zaproponowanych przez nas tematów:
Gotowe prace przesyłajcie do 18 grudnia 2020 do pani Kasi Lesicz na adres katarzyna.lesicz@ssp26.pl. Ogłoszenie wyników 21 grudnia, odbiór nagród 21 grudnia (po południu)
i 22 grudnia (na Puławskiej).
Zachęcamy do udziału w konkursie. Na zwycięzców, poza polonistyczną satysfakcją, czekają nagrody. Najlepsze opowiadania gwarantują autorom pozytywne oceny z przedmiotu oraz druk w Logosie,
a pięciu absolutnych Mistrzów pióra otrzyma słodką nagrodę niespodziankę przygotowaną przez pana Dyrektora :)
Wasi poloniści
25 listopada dołączyliśmy do światowych obchodów Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia Pluszaki, Tulisie, Kotki, Pieski, Misie i Żaby towarzyszyły nam w czasie lekcji zdalnych.
Chyba im się podobało:)
Drodzy Uczniowie klas 1-4,
na poniższych zdjęciach znajdziecie garść inspiracji do prac plastycznych o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia:
kl. 1 - św. Mikołaj, kl. 2 - stajenka w Betlejem, kl. 3 - świąteczna choinka, kl. 4 - wigilijny stół.
Z radością informujemy, że Pola Pędzińska uczennica kl. 8a, zakwalifikowała się do drugiego (rejonowego) etapu konkursu kuratoryjnego z języka hiszpańskiego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia! ¡Suerte!
Zespół nauczycieli języków obcych
Z radością informujemy, że do kolejnego – rejonowego etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki zakwalifikowali się:
Basia Kwiatkowska z 8b
i
Janek Krzywicki z 7c
Naszym zdolnym matematykom gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych etapach!!!
Zespół nauczycieli matematyki
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b, Maja Wróbel zakwalifikowała się do drugiego etapu KONKURSU KURATORYJNEGO z języka angielskiego.
Znalazła się w gronie 637 uczniów (z 11 504 startujących w etapie szkolnym na Mazowszu), którzy przystąpią już 1 grudnia Maja do etapu rejonowego i zmierzą się z kolejnymi zadaniami.
Fingers crossed! 🏻🏻🏻
Zespół nauczania języka angielskiego
Na Puławskiej ruszyły zajęcia opiekuńczo-świetlicowe dla dzieci rodziców, którzy walczą z COVID-19 na pierwszej linii frontu. Największym powodzeniem cieszy się "godzina pasibrzucha".
Serdecznie zapraszamy do szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-4. Czas zacząć przygotowania, bo już niedługo zaczynamy pierwszy etap, czyli eliminacje w klasach !!! Wybierajcie wiersze, szykujcie stroje!!!
Kochani,
zachęcamy Was do celebrowania Światowego Dnia Pluszowego Misia. Już 25 listopada, w dniu najbardziej przytulaśnego święta w roku, pokażcie swoje pluszaki światu. Jak dołączyć do wspólnego świętowania? Postępuj zgodnie z instrukcją:
1. 25 listopada (w środę) dołącz na lekcje ze swoim ukochanym pluszakiem.
2. W trakcie wybranej lekcji zróbcie wspólne zdjęcie/zrzut ekranu z Wami i Waszymi przytulankami.
3. Prześlijcie zdjęcia do pani Kasi Lesicz (librusowo, teamsowo lub mailowo)
4. Podziwiajcie pluszakowe zdjęcia na stronie szkoły:)
!!! Nauczyciele - nie krępujcie się i dołączcie do uczniów.
Zachęcamy - członkowie szkolnego koła wolontariatu
19.11.2020 przypada Światowy Dzień Filozofii. Ten dzień ma służyć ćwiczeniu się w swobodnym, rozsądnym i świadomym myśleniu o głównych wyzwaniach naszych czasów. Nasi Uczniowie zmierzą się z muzycznym wyzwaniem – wyśpiewają, zarapują, skomponują utwór, który zachęci do filozofowania, albo będzie filozoficznym komentarzem do tego, co dzieje się obecnie wokół nas.
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=KP2Reak5S9s#menu
Marta Kotarba - nauczcielka etyki
Na przestrzeni lat powstały tysiące pieśni patriotycznych. Tworzone pod wpływem silnych emocji, towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach historii. Pieśni jednoczyły, dodawały otuchy, mobilizowały do walki, opowiadały o dziejach kraju.
Uczniowie naszej szkoły specjalnie z okazji Święta Niepodległości przygotowali dwa utwory. Pierwszy z nich to "My, Pierwsza Brygada", którą wykonał tercet wokalny z klasy 6a w składzie: Zofia Kasprzycka, Mikołaj Zasada i Maciej Zasada. Drugi utwór nosi tytuł "Szara Piechota", a zagrała go na skrzypcach uczennica klasy 8b - Karolina Czarnopyś.
Miłego słuchania!
Adrianna Brzuzek-Wójcik
Cześć to my, Paulina Szeromska i Przemysław Siatkowski, czyli Wasz zespół psychologiczno-pedagogiczny. Wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom i uruchamiamy dyżury telefoniczne. Będziemy służyć Wam wsparciem, radą, dobrym słowem i pomocą w:
pod numerami telefonów:
do usłyszenia!
P.S. Możemy się również spotkać na żywo, będziemy dla Was dostępni we wtorki od 9 do 12 - po uprzednim umówieniu się.
Znajdziecie nas również na Teamsach.
Do zobaczenia i zapraszamy serdecznie,
Przemysław Siatkowski oraz Paulina Szeromska
Etapy szkolne konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:
Szczegółowy harmonogram etapu szkolnego
Organizację konkursów umożliwia §1 pkt 2 lit. d rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960).
Uaktualniony harmonogram etapu rejonowego oraz wojewódzkiego dla powyższych konkursów zostanie opublikowany na stronie https://konkursy.mscdn.pl w najbliższym czasie.
Harmonogramy konkursów przedmiotowych, których etapy szkolne do chwili obecnej zostały przeprowadzone oraz harmonogramy konkursów tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty pozostają bez zmian.
UWAGA, UWAGA!
Pan WOJ-TECH KRUSZEWSKI, nasz ONLINE-SPORT-MASTER,
zaprasza wszystkich chętnych
na pierwszy Marsz Niepodległości po Puszczy Kampinoskiej,
który rozpocznie się 11 listopada o godz. 9.00
na parkingu w Truskawiu.
Dojazd samochodem lub komunikacją miejską: metrem do Młocin
i dalej autobusem 210 do końca.
ONLINE-SPORT-MASTER-WOJ-TECH wyposaży pierwszych 20 uczestników
w kijki do nordic walkignu.
Do przejścia 12 km. W odstępach, z zachowaniem bezpieczeństwa dla idących oraz okolicznej fauny i flory. Zabierzcie ze sobą prowiant i herbatkę w termosie.
Do zobaczenia,
czuj duch!
Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele,
zachęcamy Was do udziału w akcji "UWOLNIJ FATAŁASZKI" proponowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. To, że jesteśmy w domach, nie oznacza, że wspólnie nie możemy zrobić czegoś dobrego:)
W każdej szafie zalegają ubrania, których już nie używamy. Uznaliśmy, że warto "dać im wolność", a przy okazji pomóc wybranej organizacji pożytku publicznego. Jesienne porządki w każdym domu mogą w tym roku stać się okazją do pomagania.
Nasza obecna propozycja dotyczy współpracy z portalem UbraniaDoOddania (https://www.ubraniadooddania.pl).
O działaniu portalu możecie też poczytać tu: https://www.pb.pl/ubrania-do-oddania-pomagania-i-zarabiania-986539
Przebieg działań:
0. Pracujesz indywidualnie, w swoim domu:), z rodzicami, dziadkami, pełnoletnim rodzeństwem.
1. Pierwszy etap jest najtrudniejszy;) sprzątasz i odkładasz ubrania, których chcesz się pozbyć.
2. Segregujesz swoje fatałaszki i wybierasz te, które są w dobrym i bardzo dobrym stanie. Pakujesz je do pudeł.
3. Rejestrujesz się na stronie www.ubraniadooddania.pl (tu potrzebny dorosły).
4. Wybierasz kampanię, którą chcesz wesprzeć.
5. Po naciśnięciu przycisku POMAGAM zostajesz przekierowany do zamówienia kuriera,
6. Uzupełniasz swoje dane, które są niezbędne do przekazania ubrań.
7. Podajesz liczbę zapakowanych kartonów. PAMIĘTAJ! Ze względów rozliczeniowych każdy karton powinien mieć wagę minimum 10 kilogramów, a z naszego doświadczenia wynika, że tyle zbiera się w kartonie o wymiarach 30/40/50 cm.
8. Następnie wybierasz dogodny dla Ciebie termin odbioru kartonów przez kuriera. Dzień przed odbiorem otrzymasz maila od DPD z potwierdzeniem odbioru kartonów, a w dniu odbioru otrzymasz mailowo numer do kuriera.
9. Każdy kilogram przekazanych fatałaszków to złotówka dla wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego.
Przypominamy, że ubrania muszą być zapakowane do kartonów oraz zgodne ze specyfikacją, dostępną na stronie: https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-rzeczy-mozesz-spakowac-w-kartony
Listę miejsc, z których kurierzy odbierają kartony znajdziesz tu: https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/skad-odbieramy-spakowane-kartony
Jeśli chcielibyście podzielić się z nami swoimi osiągnięciami w ramach tej akcji, prześlijcie zdjęcia, opisy do pani Kasi Lesicz (librusowo lub przez Teamsy).
Powodzenia!
Katarzyna Lesicz-Stanisławska - Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu
PS Mikołaje i Mikołajki:) szykujcie się do udziału w tegorocznej Choince Marzeń. Szczegóły akcji zostaną podane na przełomie listopada i grudnia:)