¡A cocinar!
Nauka języka obcego to także poznawanie związanej z nim gastronomii. Uczniowie klas szóstych i siódmej „C” ten tydzień rozpoczęli kulinarną podróżą do Hiszpanii i Meksyku. Na lekcjach języka hiszpańskiego przeszli oni od biurek do blatów kuchennych i przygotowali guacamole (pamiętajcie, że awokado do niego musi być dojrzałe i miękkie!), salsa de tomate do nachosów oraz tortille z mango lub pomidorami!
Było pysznie!
Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym :)
Proponujemy Wam stworzenie znaku graficznego szkolnego wolontariatu SSP26, którym będziemy opatrywać wszystkie realizowane przez nas akcje.
Zaprojektowane przez Was logo powinno reprezentować ideę wolontariatu i oddawać charakter naszej szkoły.
Technika wykonania projektu to rysunek lub grafika.
Konkurs będzie przebiegać dwuetapowo. Spośród zgłoszonych prac jury wybierze 10 projektów, które zostaną poddane ogólnoszkolnemu głosowaniu.
Prace należy przesyłać mailowo lub teamsowo do pani Kasi Lesicz do 30 kwietnia 2021 roku.
Niech wygra najlepszy :)
Drodzy Rodzice,
w roku szkolnym 2021/22 utworzymy nową, 16-osobową klasę czwartą.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania podań (DRUK) na adres mailowy ssp26@ssp26.pl.
Rekrutację przeprowadzimy w formule tygodnia próbnego.
Jacek Chmiel
dyrektor szkoły
Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w zimowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z języka polskiego "Olimpus". Wśród laureatów konkursu znaleźli się:
Magdalena Sztyber (4a)
Antoni Nowak (syn Anny, 6b)
Konstanty Herbut-Heybowicz (6c)
Aleksandra Skibicka (7c).
Gratulujemy laureatom oraz uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
Z radością informujemy, że dwie uczennice klasy 7a oraz 7b, Anastazja Pohl i Viktoria Dembowska-Smyk zakwalifikowały się do finału Olimpiady języka angielskiego dla juniorów. Ostatni etap to część ustna, z którą dziewczyny zmierzą się 8 kwietnia.
Fingers crossed!
Zespół nauczania języka angielskiego
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia i przeczytania najnowszego, wiosennego numeru szkolnej gazetki Logos:
Zgadnij, kogo uwiecznili nasi uczniowie?
Niedawno spotkaliśmy się online z native speakerami wprost z Irlandii. Kealan i Ben opowiedzieli nam wiele ciekawostek dotyczących ich ojczyzny oraz najpopularniejszego święta - Dnia Świętego Patryka. Gdzie farbowana jest z tej okazji rzeka? Czy Święty Patryk był Irlandczykiem? Ilu 'rudzielców' mieszka na tej zielonej wyspie? Jeśli chcecie poznać te i inne fakty - zapraszamy do galerii! [zobacz zdjęcia]
W tym roku do konkursu organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II zostało zgłoszonych 78 szkół.
W rywalizacji na etapie wojewódzkim wzięło udział 125 uczniów. Uczestnicy w ciągu 90 minut musieli odpowiedzieć na 28 pytań oraz napisać wypracowanie na zadany temat, wykazując się znajomością wymaganych lektur nawiązujących treścią do wiadomości z historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, teologii czy filozofii.
Przedstawiamy wspaniałą „piątkę” uczennic z naszej szkoły, które odniosły sukces:
Karolina Czarnopyś, klasa VIII B - LAUREATKA
Hanna Maciejewska, klasa VIII B - FINALISTKA
Marianna Milczarek, klasa VIII B - FINALISTKA
Emilia Romańczuk, klasa VIII B - FINALISTKA
Barbara Kwiatkowska, klasa VIII B - FINALISTKA
Osiągnięcie tytułu laureata i finalisty zapewnia odpowiednio dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej. WSZYSTKIM UCZENNICOM SERDECZNIE GRATULUJEMY.
Teresa Samerek - nauczycielka religii
Kochani,
Tak jak w latach ubiegłych zapraszam Was do barwnego uczczenia Dnia Kolorowych Skarpetek, który przypada 21 marca. Naszym działaniem okażemy szacunek i solidarność dla Osób z zespołem Downa.
Udanego świętowania!
A tu znajdziecie ciekawy filmik: Dzień Kolorowych Skarpetek
Wasz pedagog - Dorota Sosulska
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Macie bardzo dobre serduszka. Poniżej zamieszczamy podziękowania ze schroniska.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
Leprechaun jest najbardziej znanym skrzatem irlandzkim. Leprechauny są trudne do oswojenia, charakter mają wojowniczy i łatwo wpadają w złość. Mają wielkie głowy, czerwone poliki i nosy, odstające uszy, świdrujące spojrzenie oraz rozczochrane rude włosy i brody. Ubierają się niechlujnie - noszą stare buty, podarte surduty, połatane spodnie oraz zielone kapelusze. W interpretacji pierwszaków są sympatyczne, wesołe i bardzo kolorowe.
Zapraszamy do galerii!
Drogie Książkoluby,
w poniższym pliku znajdziecie podsumowanie I etapu konkursu czytelniczego:
czytelniczy_2021_podsumowanie_1etap.pdf
Gratulujemy!
Spójrzcie, z jakim entuzjazmem uczniowie klas drugich i trzecich tworzyli projekt "My Town". Przy takiej pracy nauka przyimków miejsca jest przyjemnością! :)
Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły z klasy 7c:
Ola Skibicka oraz Hania Kuryłowicz
przeszły 1 marca 2021 pozytywnie test kwalifikacyjny i biorą udział w projekcie edukacyjnym on-line Szkoła Młodego Chemika organizowanym przez Politechnikę Warszawską.
Uczennice pod czujnym okiem doktorantów PW przez 5 tygodni (5 spotkań) będą m.in. samodzielnie, we własnym domu wykonywać eksperymenty chemiczne, rozwiązywać ciekawe problemy chemiczne i przyrodnicze oraz prowadzić „naukowe” dyskusje w małych grupach.
Gratulujemy i życzymy ciekawej zabawy.
Bożena Sitarz – nauczycielka chemii