Rok szkolny 2024/25

  • Światowy Dzień Filozofii

    19.11.2020 przypada Światowy Dzień Filozofii. Ten dzień ma służyć ćwiczeniu się w swobodnym, rozsądnym i świadomym myśleniu o głównych wyzwaniach naszych czasów. Nasi Uczniowie zmierzą się z muzycznym wyzwaniem – wyśpiewają, zarapują, skomponują utwór, który zachęci do filozofowania, albo będzie filozoficznym komentarzem do tego, co dzieje się obecnie wokół nas.

    https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=KP2Reak5S9s#menu

    Marta Kotarba - nauczcielka etyki

  • Muzyczne upamiętnienie 11 XI

    Na przestrzeni lat powstały tysiące pieśni patriotycznych. Tworzone pod wpływem silnych emocji, towarzyszyły Polakom w najtrudniejszych momentach historii. Pieśni jednoczyły, dodawały otuchy, mobilizowały do walki, opowiadały o dziejach kraju. 

    Uczniowie naszej szkoły specjalnie z okazji Święta Niepodległości przygotowali dwa utwory. Pierwszy z nich to "My, Pierwsza Brygada", którą wykonał tercet wokalny z klasy 6a w składzie: Zofia Kasprzycka, Mikołaj Zasada i Maciej Zasada. Drugi utwór nosi tytuł "Szara Piechota", a zagrała go na skrzypcach uczennica klasy 8b - Karolina Czarnopyś. 

    Miłego słuchania! 

    Adrianna Brzuzek-Wójcik 

  • Dyżur pedagoga i psychologa na Rakowieckiej

    Cześć to my, Paulina Szeromska i Przemysław Siatkowski, czyli Wasz zespół psychologiczno-pedagogiczny. Wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom i uruchamiamy dyżury telefoniczne. Będziemy służyć Wam wsparciem, radą, dobrym słowem i pomocą w:

    • poniedziałki 9-12 – Paulina Szeromska
    • środy 9-12 – Paulina Szeromska
    • czwartki 10-13 – Przemysław Siatkowski
    • piątki 10-13 – Przemysław Siatkowski

    pod numerami telefonów:

    • Psycholog Przemysław Siatkowski: 787209529
    • Pedagog Paulina Szeromska: 606537448

    do usłyszenia!

     

    P.S. Możemy się również spotkać na żywo, będziemy dla Was dostępni we wtorki od 9 do 12 - po uprzednim umówieniu się.

    Znajdziecie nas również na Teamsach.

     

    Do zobaczenia i zapraszamy serdecznie,

    Przemysław Siatkowski oraz Paulina Szeromska

  • Nowe terminy etapu szkolnego konkursów przedmiotowych

    Etapy szkolne konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:

    • 16 listopada 2020 r. – historia (godz. 9.00) i fizyka (godz. 12.00)
    • 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
    • 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia (godz. 12.00)

    Szczegółowy harmonogram etapu szkolnego

    Organizację konkursów umożliwia  §1 pkt 2 lit. d rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960).

    Uaktualniony harmonogram etapu rejonowego oraz wojewódzkiego dla powyższych konkursów zostanie opublikowany na stronie https://konkursy.mscdn.pl w najbliższym czasie.

    Harmonogramy konkursów przedmiotowych, których etapy szkolne do chwili obecnej zostały przeprowadzone oraz harmonogramy konkursów tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty pozostają bez zmian.

  • Zaproszenie od Pana Wojtka dla chętnych

    UWAGA, UWAGA!

     

    Pan WOJ-TECH KRUSZEWSKI, nasz ONLINE-SPORT-MASTER,

    zaprasza wszystkich chętnych

    na pierwszy Marsz Niepodległości po Puszczy Kampinoskiej,

    który rozpocznie się 11 listopada o godz. 9.00

    na parkingu w Truskawiu.

     

    Dojazd samochodem lub komunikacją miejską: metrem do Młocin
    i dalej autobusem 210 do końca.

    ONLINE-SPORT-MASTER-WOJ-TECH wyposaży pierwszych 20 uczestników
    w kijki do nordic walkignu.

    Do przejścia 12 km. W odstępach, z zachowaniem bezpieczeństwa dla idących oraz okolicznej fauny i flory. Zabierzcie ze sobą prowiant i herbatkę w termosie.

     

    Do zobaczenia,

    czuj duch!

  • Szkolne Koło Wolontariatu SSP26 w sieci - akcja "Uwolnij fatałaszki"

    Szkolne Koło Wolontariatu SSP26 w sieci - akcja "Uwolnij fatałaszki"

    Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele,

    zachęcamy Was do udziału w akcji "UWOLNIJ FATAŁASZKI" proponowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. To, że jesteśmy w domach, nie oznacza, że wspólnie nie możemy zrobić czegoś dobrego:)

     

    W każdej szafie zalegają ubrania, których już nie używamy. Uznaliśmy, że warto "dać im wolność", a przy okazji pomóc wybranej organizacji pożytku publicznego. Jesienne porządki w każdym domu mogą w tym roku stać się okazją do pomagania. 

    Nasza obecna propozycja dotyczy współpracy z portalem UbraniaDoOddania (https://www.ubraniadooddania.pl).

    O działaniu portalu możecie też poczytać tu: https://www.pb.pl/ubrania-do-oddania-pomagania-i-zarabiania-986539

     

    Przebieg działań:

    0. Pracujesz indywidualnie, w swoim domu:), z rodzicami, dziadkami, pełnoletnim rodzeństwem.

    1. Pierwszy etap jest najtrudniejszy;) sprzątasz i odkładasz ubrania, których chcesz się pozbyć.

    2. Segregujesz swoje fatałaszki i wybierasz te, które są w dobrym i bardzo dobrym stanie. Pakujesz je do pudeł.

    3. Rejestrujesz się na stronie www.ubraniadooddania.pl (tu potrzebny dorosły).

    4. Wybierasz kampanię, którą chcesz wesprzeć.

    5. Po naciśnięciu przycisku POMAGAM zostajesz przekierowany do zamówienia kuriera,

    6. Uzupełniasz swoje dane, które są niezbędne do przekazania ubrań.

    7. Podajesz liczbę zapakowanych kartonów. PAMIĘTAJ! Ze względów rozliczeniowych każdy karton powinien mieć wagę minimum 10 kilogramów, a z naszego doświadczenia wynika, że tyle zbiera się w kartonie o wymiarach 30/40/50 cm.

    8. Następnie wybierasz dogodny dla Ciebie termin odbioru kartonów przez kuriera. Dzień przed odbiorem otrzymasz maila od DPD z potwierdzeniem odbioru kartonów, a w dniu odbioru otrzymasz mailowo numer do kuriera.

    9. Każdy kilogram przekazanych fatałaszków to złotówka dla wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego.

    Przypominamy, że ubrania muszą być zapakowane do kartonów oraz zgodne ze specyfikacją, dostępną na stronie: https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-rzeczy-mozesz-spakowac-w-kartony

    Listę miejsc, z których kurierzy odbierają kartony znajdziesz tu: https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/skad-odbieramy-spakowane-kartony

     

    Jeśli chcielibyście podzielić się z nami swoimi osiągnięciami w ramach tej akcji, prześlijcie zdjęcia, opisy do pani Kasi Lesicz (librusowo lub przez Teamsy).

     

    Powodzenia!

    Katarzyna Lesicz-Stanisławska - Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

     

    PS Mikołaje i Mikołajki:) szykujcie się do udziału w tegorocznej Choince Marzeń. Szczegóły akcji zostaną podane na przełomie listopada i grudnia:)

  • Olimpiada języka angielskiego dla juniorów

    Drodzy Uczniowie klas 7 i 8

    przypominamy, że 10.11.2020 mija termin zgłoszeń udziału w Olimpiadzie języka angielskiego dla juniorów. W tym roku pierwsza część konkursu odbędzie się online 16.11.2020 o 10:00. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Ewą Chwiejczak za pośrednictwem Librusa lub platformy Microsoft Teams.

     

    Zespół nauczycieli języka angielskiego

  • Halloween online klas szóstych

    Beggars can't be choosers - lub jeśli ktoś woli polski odpowiednik: Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma – szóstoklasiści już wiedzą co oznacza. Zgodnie z tą zasadą, tęskniąc za urządzanym co roku w szkole Halloween - zorganizowali takie obchody sami. Nie przeszkodziło nawet bycie online w domu. Nie mogło zabraknąć dekoracji i przebieranek – zapraszamy do galerii.

  • JAN PAWEŁ II I JEGO ORĘDZIE DO MŁODYCH – Konkurs kuratoryjny 2020/2021

    Drodzy Uczniowie klas 4-8,

     

    po raz kolejny zapraszamy do udziału w kuratoryjnym konkursie dotyczącym Jana Pawła II. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

    W 2021 roku będziemy obchodzić 30. rocznicę Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce. Z tej racji tegoroczna edycja konkursu będzie skupiona na przekazie Jana Pawła II skierowanym do młodzieży, który ma charakter uniwersalny i ponadczasowy. Papież w swoim nauczaniu dotyka bardzo różnych dziedzin: spraw codziennych, życia duchowego, indywidualnego i społecznego rozwoju młodzieży. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Treści lektur, których znajomość będzie wymagana w poszczególnych etapach konkursu, zostały dobrane tak, aby nawiązywały do wiadomości z programów nauczania takich przedmiotów jak: historia, język polski, geografia, wiedza o społeczeństwie czy religia.

    Etap szkolny odbędzie się 11 stycznia 2021 r. (poniedziałek) o godz. 12.00

    Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 12 listopada 2020 r. na adres:

    Do zgłoszenia proszę dołączyć podpisane przez rodziców oświadczenie wyrażające zgodę na udział w konkursie. [pobierz oswiadczenie.pdf]

    Zapraszam do konkursowych zmagań i życzę powodzenia tym, którzy już się zgłosili do konkursu.

     

     

    Teresa Samerek

  • Klasy 7 "profilują" glebę

    Mimo, że pracujemy zdalnie, udało się nam zrobić profile glebowe. Oto najlepsze prace i pomysły uczniów klas siódmych. Gratulujemy :)

  • Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

    Moi Drodzy uczniowie klas 4-8,

     

    przypominam, że 12 listopada 2020 roku zostanie przeprowadzona w naszej szkole Olimpiada Mitologiczna "Olimpus". Tegoroczne zmagania konkursowe w formule online zaczną się o godzinie 11:00. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy w dniu konkursu otrzymają link do zadań. Opłatę konkursową (w kwocie 10 zł) należy wnieść w sekretariacie szkoły (gdy tylko będzie to możliwe i bezpieczne).

     

    Powodzenia!

     

    Katarzyna Lesicz-Stanisławska

  • Hallowe'en online 2020

    Nie ma roku bez Hallowe'en!

    Zdalne, bo zdalne, ale akcent na ulubione święto naszych uczniów jest :)

    Co prawda nie wycinaliśmy Jack-o-Lanterns, ale za to próbowaliśmy wydostać się z escape roomu pełnego nawiedzonych nauczycieli zadających ARCYtrudne pytania po angielsku.

    Spooky klasy siódme pozdrawiają!

  • GRA O ŻABI TRON

    Szczegóły w pliku: zabka_matematyczna_wprowadzenie.pdf

    Zapraszamy do zabawy!

  • Godziny pracy sekretariatu - Rakowiecka

     Szanowni Państwo,

    w związku z przejściem klas 5-8 w tryb nauki zdalnej, godziny pracy sekretariatu na Rakowieckiej od dnia 26.10.2020 r. uległy zmianie:

     

    poniedziałek - czwartek  8.00 - 15.00

    piątek 8.00 - 14.00

     

    Przypominamy również o możliwości kontaktu telefonicznego: 517-801-309.

     

  • Hallo'ween na Puławskiej

    Kochane straszydła z klas 1-3,

    w poniższym pliku znajdziecie opis naszej zabawy i listę potrzebnych rzeczy na piątek 30 października:

    halloween_2020.pdf

    Boo!

  • WAŻNA INFORMACJA DOT. KONKURSÓW KURATORYJNYCH

    W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii  nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r.

    Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na stronie internetowej https://konkursy.mscdn.pl/

    Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.

  • PET for schools dla klas 7a i 7b

    Drodzy siódmoklasiści (a i b),

     

    Potwierdzamy, że egzamin PET for schools zaplanowany na jutro, tj. sobotę, 24 października 2020 – ODBĘDZIE SIĘ. Szczegóły odczytajcie wraz z rodzicami w wiadomości w Librusie.

     

    Nie zapomnijcie przynieść: Confirmation of Entry (mamy zapasowy wydruk ;) oraz podpisanych deklaracji COVID i oświadczenia PET. Przyda się też porządne drugie śniadanie i woda.

     

    Zgodnie z wprowadzonymi dziś kolejnymi obostrzeniami młodzież poniżej 16 roku życia w godzinach 8-16 musi poruszać się z opiekunem, w związku z tym w przerwie pomiędzy częścią Listening i Speaking nie będziecie mogli samodzielnie opuścić szkoły. Zachęcamy zatem do zabrania książki na czas oczekiwania. Ew. przypominamy, że można opuścić szkołę z rodzicem i wrócić min. 20 min przez wyznaczoną godziną Speakingu.

     

    Trzymamy za Was mocno kciuki!

     

    Zespół nauczania języka angielskiego

  • Szafki uczniów - Rakowiecka

    Drodzy Uczniowie klas 6,7,8,

     

    w związku z Waszą pracą zdalną w nadchodzących 3-4 tygodniach  i czasowym „zadomowieniem się” na Rakowieckiej klas 4, proszę abyście do piątku tj. 23.10.2020 r. zabrali swoje podręczniki i przybory ze skrytek oraz ubrania i stroje sportowe z szaf w szatni.

    W piątek wszystkie niezabrane rzeczy trafią do podpisanych Waszym nazwiskiem worków i zostaną zamknięte do czasu Waszego powrotu. Wolne skrytki i szafy w szatni będą potrzebne czwartoklasistom.

     

    Liczę na Waszą pomoc w tej sprawie.

    Jacek Chmiel

  • Harmonogram konkursów przedmiotowych 2020/2021 (kl. 4-8)

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

     

    poniżej został zamieszczony link, pod którym dostępny jest harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021.

     

    https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2021/regulaminy/Zalacznik_nr__1_1__-_Harmonogram_etap_szkolny.pdf

  • Jesienne sprawności paszportowe (kl. 1-3)

    Drodzy Uczniowie i Rodzice z klas pierwszych, drugich i trzecich,

    Zbliża się zakończenie pierwszego okresu paszportowego. Przez minione sześć tygodni pracowaliśmy w naszej szkole ciesząc się, że każdego dnia możemy być razem. Już niedługo napiszecie jesienny paszport, czyli sprawdzian. Zobaczymy, jakie umiejętności już opanowaliście, a co jeszcze warto poćwiczyć. Przygotowaliśmy też pięć propozycji sprawności paszportowych. Zachęcamy Was do zdobycia dwóch z nich. Sprawności to zadania – wyzwania, okazja do twórczego działania samodzielnie lub z małą pomocą rodziców. Wykonanie sprawności jest dobrowolne. Powtarzam: dobrowolne. A nagrodą będzie satysfakcja, zachwyt kolegów i koleżanek, okazja do podzielenia się z innymi swoimi pomysłami, wystawa prac i znaczek, który wkleicie do swojej książeczki paszportowej.

    Życzymy dobrej zabawy i czekamy na wasze dzieła w poniedziałek 26 października.

    Jacek Chmiel

strona:

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 STO - Prefektura Puławska (klasy 1-4)
    ul. Puławska 97B
    02-595 Warszawa
  • 691-945-445
    22 844-00-96
    e-mail: ssp26@ssp26.pl

Ważne linki