Drodzy Rodzice i Uczniowie klas 1-5,
3 września, punktualnie o godz. 8.15 na Puławskiej spotykamy się w gronie klas 1-5, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.
Po krótkim powitaniu odbędą się zajęcia z wychowawcami (8.40-9.30 i 9.50-11.00), w trakcie których klasy odwiedzą nauczyciele przedmiotowi, przekazując informacje na temat przyborów potrzebnych już w pierwszym tygodniu. Uczniowie otrzymają też podręczniki.
Od 11.00 do 12.30 dla uczniów klas 1-3 będzie działać świetlica, czyli: podwórko (plac zabaw), pracownia plastyczna i boisko.
Od wtorku zaczynamy normalne zajęcia lekcyjne według planu, który niebawem będzie dostępny na naszej stronie internetowej.
Do zobaczenia w wakacyjnych humorach,
Jacek Chmiel
Drodzy Rodzice,
Począwszy od poniedziałku 25 czerwca sekretariat szkoły będzie pracował w godzinach "wakacyjnych":
Zanim jednak zaplanują Państwo wizytę w szkole, prosimy o kontakt telefoniczny, może się zdarzyć, że podane godziny ulegną zmianie.
Życzymy udanych wakacji!
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
Informuję, że w tym tygodniu nie będzie zajęć na basenie.
Anna Lemańczyk
Dzień 3
Dzisiaj wspinanie. Hurra!!! Nie mogliśmy się doczekać tego dnia. Rano po porządnym śniadaniu, bo przecież musimy mieć siłę!, zapakowaliśmy sprzęt (kaski prosto na głowy ;) i razem z naszymi instruktorami wyruszyliśmy w kierunku Góry Zborów. Wspinanie na wędkę, a nawet trzy wędki!, czas start! Każdy zrobił przynajmniej jedną, niektórzy dwie, a szczęśliwcy nawet trzy drogi wspinaczkowe! Możecie być z nas dumni.
Było ekstra! Co prawda warunki dla prawdziwych twardzieli, bo lekko kropił deszcz, ale co to dla nas! Potem były warsztaty filcowania, podczas których wykonaliśmy filcowe ołówki z dredami. Tuż przed kolacją poszliśmy na mini-trekking z niespodzianką: pani Karolina poukrywała w lesie cukierki i woreczki ze Starego Młyna! 1 woreczek = 1 nagroda. Jaka? Wymyślimy jutro 😉 Teraz trwają przygotowania do dyskoteki, a potem to już tylko spać. Dobranoc!!
Czwartaki wasze kochane
12 czerwca 2018
To już drugi dzień, jak jesteśmy w Serwach. Wczoraj graliśmy w palanta. Do tej pory znaliśmy palanta tylko z książki „Chłopcy z Placu Broni”. Teraz już wiemy, że to znakomita gra, żeby ogrywać dziewczyny.
Potem wzięliśmy udział w grze terenowej i spośród wielu drużyn nasza zajęła miejsce na podium. Nagroda? W restauracji kelnerzy w białych strojach obsługiwali nas osobiście. Kłaniali się w pół i podawali lody.
Dziś z rana kajaki bezburtowe. Przyjemność pływania w nich polega na tym, że się wiosłuje, mając mokrą pupę. Na początku było śmiesznie i wesoło, niestety w końcówce wychodziliśmy lekko dygocząc. Na szczęście człowiek wymyślił prysznic z ciepłą wodą.
Wieczorem rozegraliśmy mecz z Litwinami – siedząc w sympatycznej świetlicy. Jak chyba każdy wie, strzeliliśmy 4 gole.
Oprócz bardzo ciekawych zajęć mamy trochę wolnego czasu – wtedy gramy w monstrualne szachy, które stoją na podwórku. Co jeszcze – piłka nożna, minigolf i kort tenisowy. Jest fajnie. Ciekawe co będzie jutro?
Nasi wychowawcy: pani Iwona, pan Staszek i pani Monika przyglądają się nam z zadowoleniem...
Dzień 3
Spływowicze gorąco wszystkich pozdrawiają!
Wtorek powitał nas, niestety, niedużym opadem deszczu. Przeczekaliśmy go i w pięknym słonku ruszyliśmy dalej w trasę. Po 21 kilometrach dotarliśmy do Domaniewic na bardzo cywilizowany nocleg z prysznicami i toaletą.
Dziś w planie również mamy 22 km. Jest pochmurno, ale bardzo ciepło. Dopływamy do Tomczyc. A w Nowym Mieście po drodze zjemy dziś świeżą rybkę. Już nie możemy się doczekać. Mniam...
Dzień 2
Co prawda rano przywitała nas prawdziwa ulewa, ale nie martwcie się, jesteśmy gotowi na każdy wariant pogodowy i mamy plan B . Po śniadaniu, miniturnieju gier planszowych i kilku szybkich boulderach pojechaliśmy do Starego Młyna, czyli interaktywnego Muzeum Dawnych Rzemiosł. Dowiedzieliśmy się co nieco o pięciu głównych rzemiosłach obecnych w tym regionie od dawna, czyli młynarstwie, piekarstwie, szewstwie, bednarstwie i kołodziejstwie. Przy okazji każdy mógł wskoczyć do „siedmiomilowego buta” i posiedzieć w „beczce śmiechu”. Następnie poszliśmy do siedziby Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach, tuż obok naszego Trafo, żeby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dot. pracy ratowników górskich. Pytaniom nie było końca, a pan Tomek cierpliwie udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie. Po obiedzie klasa 4b odwiedziła panią sołtysową Bożenkę i znów w ruch poszły noże i obieraczki, a „kluchy połom bite” również dzisiaj wyszły na medal. Tymczasem klasa 4a pobiegła na zabawy w parku linowym, gdzie przy dozie adrenaliny sprawnie i dzielnie pokonaliśmy najtrudniejszą trasę. Teraz trwa wieczór filmowy, a już za chwilę pierwsi szczęśliwcy położą się spać w powieszonym w boulderowni portaledge’u, czyli namiocie, który służy do biwakowania podczas pokonywania długich dróg wspinaczkowych. Przygoda!... Dobrej nocy i oby jutro było okno pogodowe, bo planujemy wspinać się na Górze Zborów. Oby... Czas spać!
Zzzzz...męczone, acz uśmiechające się przez sen czwartaki
Dzień 1
Podróż pociągiem - pierwsza klasa, a z Zawiercia już tylko 25 minut autobusem i dotarliśmy do naszego Trafo Base Camp, miejscówki w Podlesicach znanej każdemu wspinaczowi. Jak przystało na hostel wspinaczkowy mamy tu do dyspozycji własną boulderownię, którą zwiedziliśmy od razu, a niektórym zaświeciły się oczy na widok lśniących chwytów. Naturalnie zostały natychmiast wypróbowane . Po obiedzie klasa 4a powędrowała na warsztaty kulinarne, gdzie pod czujnym okiem pani sołtysowej Bożenki przygotowaliśmy regionalne pyszności - „kluchy połom bite”. Ach, jakie smaczne!! Najlepsze ze skwareczkami, choć niektórzy woleli z... cukrem. W tym samym czasie klasa 4b dokazywała w pobliskim parku linowym. I to na najtrudniejszej trasie!! Nikt się nie bał, a co najważniejsze - nikt nie spadł . Dziś pogoda nas rozpieszczała, a jak będzie jutro...? Trzymajcie kciuki, please! Całujemy!
Wasze czwartaki
Ściana Wschodnia - dzień 1
Naszym celem jest poznanie mieszających się w naszym kraju kultur i religii. Podczas długiej podróży mieliśmy kilka przerw, by bliżej przyjrzeć się różnym obrzędom i wierzeniom.
Dowiedzieliśmy się, że Góra Grabarka jest uważana za prawosławną Częstochowę, odwiedzaną przez pielgrzymki z najdalszych zakątków Europy. Dowodem tego jest liczba przyniesionych w różnych intencjach krzyży - około 10 tysięcy. Pielgrzymi wierzą, że po obmyciu się w pobliskim strumyku wszystkie choroby i dolegliwości zostaną uleczone. Na szczycie urzekła nas ozdobiona ikonami cerkiew - wiemy już o PISANIU ikon, a nie ich malowaniu.
Podczas podróży zwiedziliśmy także Drohiczyn wraz z jego unikatowym muzeum kajaków oraz wspięliśmy się na szczyt góry zamkowej.
Klasy szóste pozdrawiają!!!
Ściana wschodnia - dzień 2
Jak napisać ikonę? Jak przygotowuje się deskę, na której powstaje? Czym zabezpiecza się ukończone dzieło? Ile trwa pisanie ikony? Na to i inne pytania odpowiedzi poznaliśmy w Muzeum Ikon w Supraślu.
Wiedząc, że najlepiej uczyć się poprzez doświadczanie, wzięliśmy udział w warsztatach pisania ikon. Nie jest to prosta technika, ale efekt zapiera dech! Jedyny kłopot podczas tworzenia - cierpliwość, a raczej jej brak.
Pierogi i leczo czy Manty i Kryszanka? Znamy już smaki kuchni tatarskiej dzięki wizycie u Pani Dżenetty Bogdanowicz. Pomimo trudności jakie spotkały jej Rodzinę w ostatnim czasie (spłonęła Tatarska Jurta), znalazła czas i chęci, by z nami chwilę porozmawiać. Jej życzliwość i serdeczność została nagrodzona brawami.
Po prawosławiu rano, po obiedzie czas na islam. Wykład w meczecie w Kruszynianach był bardzo interesujący...
Ściana Wschodnia oczami klas szóstych
Dzień 1
Dojechaliśmy szczęśliwie na miejsce. Po zwiedzaniu okolicy i obiedzie czekała nas miła niespodzianka - pierwsze zajęcia na wodzie.
Ps. Nie usłyszałam pytania o telefony od rana .
Marta Żydok
Dzień 1 (nieco później)
Nasi "spływowicze" wczoraj już po godz. 11.00 byli na wodzie, pogoda im dopisała.
Pierwszy nocleg odbyli w Inowodziu, po 22 kilometrach wiosłowania.
Galeria ze spływu kajakowego Pilicą
Last, but not least!
”THE HYSTERICAL HISTORY OF THE TROJAN WAR”
What is this whole hysteria about?
A girl named Helen? A war? Or maybe a horse...?
Na ostatnie spotkanie z cyklu English Theatre Week 2018
zapraszamy w piątek, 8 czerwca
o godz. 13:20 do sali gimnastycznej.
Wystąpią aktorzy z klas 6.
Zespół nauczania języka angielskiego
Remember!
Beauty is NOT in the face outside,
beauty is a light in the heart inside.
Will ”THE UGLY DUCKLING” finally be happy...?
Zapraszamy, a przekonacie się sami!
Spotykamy się w piątek, 8 czerwca o godz. 8:20
w sali gimnastycznej na przedstawieniu klasy 3a.
Zespół nauczania języka angielskiego
A już po południu...
To be... or not to be... MARRIED??!
No bo jak można kogoś odnaleźć, mając tylko pantofelek...?
Na przedstawienie ”CINDERELLA” zaprasza klasa 5b
Bądźcie punktualnie w czwartek, 7 czerwca
o godz. 13:20 w sali gimnastycznej.
Zespół nauczania języka angielskiego
Was ”LITTLE RED RIDING HOOD” a good little girl?
And all of the time or only most of the time...?
Opowiedzą nam o tym aktorzy z klasy 3b
w czwartek, 7 czerwca o godz. 8:20 w sali gimnastycznej.
Zapraszamy!!!
Zespół nauczania języka angielskiego
Bardzo serdecznie zapraszamy na przedstawienie
ROMEO & JULIET
w wykonaniu klasy 5a.
Odbędzie się ono w środę, 6 czerwca,
o godz. 8.20 w sali gimnastycznej.
Zespół nauczania języka angielskiego
Już jutro, we wtorek, 5 czerwca startuje English Theatre Week
czyli Tydzień Teatru Angielskiego.
Rozpoczynamy występem rozśpiewanych klas pierwszych
o godz. 8:20 w sali gimnastycznej.
Serdecznie zapraszamy Rodziców, Babcie, Dziadków,
Siostry, Braci, Ciocie, Wujków
oraz uczniów klas 2.
Better than MTV!!! ENGLISH SONG FESTIVAL by 1a i 1b
Zespół nauczania języka angielskiego